ÜREME TIBBI VE CERRAHİSİ DERNEĞİ JİNEKOLOJİK MİKROCERRAHİ KURSU - 10

 
Değerli Meslektaşlarım,
 
24-25 Mart 2018 tarihlerinde, Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği ve Üreme Tıbbı Cerrahi Eğitim Araştırma ve Uygulama Vakfı ile Carl Zeiss Group tarafından Ege Üniversitesi'nde gerçekleştireceğimiz ‘Jinekolojik Mikrocerrahi Kursu -10' yaklaşık 30 adet genç Kadın Doğum Uzmanına, Asistanlarına günümüz Üreme Cerrahisi eğitiminde elzem olan Mikrocerrahi konusunda beceri kazandırılacaktır.

Bu eğitimde sadece tüplerin açılması değil, mikrocerrahi prensiplerinin tüm açık ve kapalı ameliyatlardaki yararları da kursiyerlere öğretilecektir. 40 yaş altındaki tüpleri bağlı olan kadınlardaki %70'lik başarı hastaların IVF'ye girmesini de önleyecektir.

Katılımcı sayısı 30 ile sınırlı olup, katılım ücreti alınmayacaktır ve her katılımcıya mikroskop tahsis edilecektir. Çok kısa bir teorik eğitimden sonra plastik materyal, umbilical cord ve rat uterusları üzerinde tüm mikroskobik anastomoz teknikleri gösterilecek ve bütün katılımcılar kurs yöneticileri gözetiminde mikroskobik tubal anastomozun tüm tekniklerini göreceklerdir. Ayrıca bu kursta hem Laporoskopik hemde açık ameliyetlarda Reproduktif cerrahlara her zaman lazım olacak Mikrocerrahi prensiplerini de meslektaşlarımız öğrenmiş olacaklardır.

Acilen kayıt yaptırılması gerekmektedir. Özellikle genç Uzman arkadaşlarımızın katılımını sağlamaları konusunda Klinik Şeflerinin ve Hocalarının katkılarını bekliyoruz.

Saygılarımızla

 

Kayıt için Dernek Sekreterimiz Belma Hökelek ile irtibata geçebilirsiniz.
E-Posta: utd.sekreter@gmail.com
GSM: 0553 556 14 37
 
Kurs programı ve detaylı bilgi için tıklayınız.
 

 

Corona (Koronavirüs) ve hamilelik Baş ağrısı çözümü